Ulusal Vize Adımları

PDF İNDİR

Ulusal Vize (90 Gün Üzeri Kalış)

Türkiye de ki Almanya Elçiliklerinden yapacağınız 90 gün üzeri Ulusal vize başvurunuz için sadece (0850 840 08 04) numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Randevuların oluşturulabilmesi için randevu sahibine/sahiplerine ait; İsmin-Soyisin, doğum tarihi, pasaport numarası, e-mail adresi ve telefon numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır.
Randevuların verilebilmesi için tek yetkili kuruluş Germany Visa Center ‘ dır. Lütfen size daha erkene randevu alabileceğini belirten yabancı/üçüncü kişilere itimat etmeyiniz.
Bu şekilde kendilerinin yetkili olduğunu belirterek hizmet sunan yabancı/üçüncü kişilerin Dış Temsilcilikelerimiz ile hiçbir bağlantısı bulunmamakta ve kesinlikle başvuru sürecinde de hiçbir etkileri olmayacağını bildirmek isteriz.
Ulusal vize müracatlarınızı; sadece Germany Visa Center Çağrı merkezimizi (0850 840 08 04) arayarak alacağınız randevu ile, randevu Tarihi ve Saatin de ilgili Konsolosluğa/Elçiliğe yapabilirsiniz. Başvuru sırasında evraklarınızı mutlaka eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ulusal vize ücreti sadece müracat esnasında Konsoloslukdan veya Elçilikden tahsil edilmektedir.

Ödemelerinizi;
1) (0850 840 08 04) Germany Visa Center Çağrı Merkezi ile telefon da yapacağınız görüşme esnasında Kredi Kartınız ile, ya da;
2) Banka hesap numaralarımıza şahsen ödeme gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Bankadan yapılan ödemeleriniz de ödeme yapıldıktan 1 iş gün sonra (0850 840 08 04) Germany Visa Center Çağrı Merkezimizi arayarak ödemenizin görüntülenmesi ardından, kişisel bilgileriniz de müşteri temsilcileri tarafından alınarak randevu verilebilecektir.

Almanya Ulusal Vize Randevusu için Banka Hesap Bilgileri;

Türk lirası hesabı;

 • Banka adı: YAPI KREDİ BANKASI
 • Alıcı: GERMANY VİSA DAN. VE HİZMET A.Ş.
 • İban no: TR-610006701000000090643075
 • Swift kod: YAPITRIS
 • Ödeme kişi başı: (Yapacağınız ödeme, 7,8 Euro olan randevu ücretinin; randevu için aradığınız güne ait Merkez Bankasının resmi kurundan hesaplanır.)

Uluslararası Tramsfer için Banka Hesap Bilgileri;

Euro hesabı;

 • Banka adı: YAPI KREDİ BANKASI
 • Banka adresi: İNÖNÜ MAH. CUMHURİYET CD. NO: 67, 34381 ŞİŞLİ
 • Alıcı: GERMANY VİSA DAN. VE HİZMET A.Ş.
 • İban numarası: TR-240006701000000081614593
 • Swift kod : YAPITRIS
 • Ödeme kişi başı: 7,8 EURO

Önemli Not: Ödeme eğer Türkiye Dışında herhangi bir ülkeden yapılmakta ise; Mutlaka ödemeyi gönderen kişinin kişisel bilgiler; Adı-Soyadı, Uyruğu, Doğum Yeri ve tarihi ödeme için doldurulan forma eksiksiz ve doğru yapılmalıdır. Aksi durumda para Germany Visa Center’ ya ulaşmayacak ve ödemeleriniz görüntülenemeyecektir.


Suriye Vatandaşlarının Aile Birleşimleri

Aile birleşimine yönelik randevular nationalvisagermany.germany visa center.com.tr altında “Kredi kartı ile” ya da “Yurtiçi havalesi ile” seçeneği üzerinden rezerve edilebilir ve ödeme yapılabilir.

Yurtiçi havaleleri için banka bilgileri:

 • Banka adı: Yapi Kredi Bank
 • Alıcı: Germany Visa Center Dan. Ve Hizmet A.Ş
 • Iban: TR-6100 0670 1000 0000 9064 3075
 • Swift Code: YAPITRIS
 • Kişi başı tutar: 7,8 EURO

NOT: Randevu ücreti TL karışıklığı döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle değişebilir. Rezervasyon sistemi Türk Lirasının günlük olarak güncellenen geçerli fiyatını gösterir.)

Yurtdışı havalesi ile ödeme 01.03.2017 tarihi itibari ile kaldırılmıştır. 01.03.2017 tarihinden önce yapılan yurtdışı havaleleri bir randevu rezervasyonu için halen kullanılabilir. Bunun için nationalvisagermany.germany visa center.com.tr altında açıklanan rezervasyon maskesinde olduğu gibi hareket ediniz. Ödemenizin tahsisinin bireysel durumlarda bir haftadan daha fazla süreceğini lütfen anlayışla karşılayınız.

01.03.2017 tarihinden sonra yapılan tüm yurtdışı havaleleri bir randevu rezervasyonu için artık kullanılamaz. Bu durumlarda havale edilen tutar iade edilir. Bunun için de lütfen rezervasyon maskesindeki destek formunu kullanınız ve “ücret iade” seçeneğini seçiniz. Geri ödemenin başarılı olması için lütfen havale dekontunu tarayarak ekleyiniz ve tam adınızı, adresinizi, bankanızı ve IBAN numaranızı yazınız.

NOT: Online randevu rezervasyonu imkânı sadece Suriye vatandaşlarının aile birleşimine yönelik vize için mevcuttur. Diğer tüm durumlarda lütfen Germany Visa Center’nın (0850 460 84 93) numaralı çağrı merkezleri üzerinden randevu rezervasyonu imkânını kullanınız.

Translate »